جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-10-07
کد خبر: 5673 |
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ | ارسال توسط :
۰
1
ارسال به دوستان
پ

با حضور پروین پشتکوهی مدیرکل کانون هرمزگان، معاون اجرایی و فرهنگی، مسئولین و مربیان فرهنگی سراسر استان وبینار مسئولین و مربیان فرهنگی برگزار شد.

به‌ گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛  با حضور پروین پشتکوهی مدیرکل کانون هرمزگان، معاون اجرایی و فرهنگی، مسئولین و مربیان فرهنگی سراسر استان  وبینار مسئولین و مربیان فرهنگی با موضوع تابستانه ۱۴۰۰ برگزار شد.

در ابتدای این وبینار یک روزه مدیرکل کانون هرمزگان ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت: الگوی ما اهل بیت علیهم السلام است و به برکت وجود این بزرگواران ما در جامعه‌ای معنوی زندگی می‌کنیم و شما مربیان عزیز در آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با این منابع نور و راستی اهتمام ورزید.

پشتکوهی در بخش بعدی سخنانش اظهار داشت: امیدواریم در آستانه تابستانه ۱۴۰۰ همکارانمان مانند همیشه تابستانی خاطره‌انگیز و پرشور را برای کودکان و نوجوانان عزیزمان رقم بزنند و در مسیر ساخت آینده را هموارتر گردانند.

وی اظهار داشت: همکاران عزیزم شما می‌بایست نه یک گام بلکه دهها گام بردارید و تلاش و کوشش کنید تا بچه‌ها شرایط بهتری که لازمه ساختن آینده‌ای بهتر است؛ داشته باشند. مهم نیست در چه پست و جایگاهی قرار داریم؛ همه دارای کرامت انسانی هستیم و ما اعضای یک خانواده‌ایم که برای سربلندی آینده‌سازان این مرز و بوم تلاش می‌کنیم.

پشتکوهی افزود: درست است که تعداد مربیان ما زیاد نیست؛ اما ما همانند یک خانواده کوچک اما صمیمی و پرتلاش هستیم که برای ساختن روزهای بهتر برای مردم عزیزمان تلاش می‌کنیم.   شما مربیان عزیز به پشتوانه کارشناسان پرتلاش و دلسوز می‌توانید در راستای تحقق رسالت و اهداف سازمان گام بردارید.

پشتکوهی با اشاره به فضای ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: شما مربیان که بحق مدافعان فرهنگی این مرز و بوم هستید؛ در تمامی فعالیت‌ها امید و نشاط را سرلوحه خود قرار دهید و شرایطی فراهم کنید که بچه‌ها خوشحال و احساس بهتری داشته باشند.

مدیرکل کانون هرمزگان همچنین خواستار گسترش فعالیت‌های کانون شد و افزود: مربیان ما می‌بایست نگاه خود را گسترش دهند و چتر حمایت خود را بر سر تمامی بچه‌ها از کودکان کمتربرخوردار تا با نیازهای ویژه و کودکان مشتاق روستایی بگسترانند.

در بخش بعدی این نشست نعیم اسدی معاون فرهنگی و اجرایی استان از اهداف استانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در سال ۱۴۰۰ سخن گفت و اظهار داشت: محتوا محوری و روزآمدسازی فعالیت‌ها مبتنی بر ارزش‌های سبک زندگی ایرانی و اسلامی و توجه به شعار سال کانون در فضای فعالیت‌های حضوری و مجازی، شناسایی، رشد و پرورش استعدادهای ذوقی و فکری کودکان و نوجوانان و حضور اعضا و مربیان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی از طریق کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های کتاب محور و جلب مشارکت خانواده‌ها و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در این زمینه، از جمله برنامه‌های امسال است.

اسدی همچنین انجام نظارت‌ها و هدایت‌های لازم به منظور دستیابی به معیارهای دقیق و عملی در خصوص اثربخشی فعالیت‌ها و برنامه‌ها و بازنگری و به روزرسانی روش‌های طراحی، اجرا و ارزشیابی عملکرد مربیان در مراکز را گامی در جهت کیفیت بخشی فعالیت‌های کانون هرمزگان دانست.

ادامه خبر...
بیانیه کانون پرورش فکری در خصوص حرکت قابل تقدیر کودک الجزایری حافظ قرآن کریم

وی تقویت و توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های به روز برای افزایش مهارت‌های اعضا، بخصوص اعضای نوجوان در راستای کارگاه‌های مهارت زندگی (حال خوش زندگی) را از جمله برنامه‌های کاربردی استان دانست و افزود: خوشبختانه از سال گذشته کارگاه‌های برخط به این منظور در حال اجرا است.

معاون فرهنگی و اجرایی کانون هرمزگان ارتقاء افزایش سطح دانش و معلومات همکاران و مربیان درحوزه‌های نظری و عملی و تلاش برای رشد همکاران و استفاده بهینه از نیروی انسانی متخصص استانی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و اسلامی وشکوفایی، رشد و پرورش ظرفیت‌های بومی را از جمله پیش‌بینی برنامه‌های کانون هرمزگان در سال جاری دانست.

وی با اشاره به تلاش در جهت رعایت عدالت فرهنگی و خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان شهری و روستایی از طریق راه‌اندازی مراکز سیار و گسترش فعالیت‌های مراکز سیار از فراهم نمودن بستر مناسب برای خلق و تولید آثار فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و اسلامی و فرصت عرضه و ارائه برای صاحبان آثار و شناسایی و جلب مشارکت دستگاه و سایر نهادها برای ارائه خدمات  بهتر در مراکز فرهنگی هنری و مراکز تخصصی (مراکزعلوم- مراکز فراگیر) خبر داد.

این مسئول کانونی همچنین از تلاش در جهت آشنایی بیشتر و عمیق‌تر با ادبیات و افزایش سواد خواندن و نوشتن در میان کودکان و نوجوانان سخن گفت و افزود: بهره‌گیری مناسب از تکنولوژی در جهت چابک‌سازی و امکان دسترسی فراگیرتر مخاطبان به خدمات کانون و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های خاص استان نظیر دریا و داشتن نگاه دریا محور در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی هنری و ادبی و توجه به این ظرفیت عظیم در ابعاد مختلف از جمله اهداف کانون استان است.

اسدی همچنین از لزوم تعریف برنامه‌ها و خدمات مراکز فرهنگی هنری فرآیند محور در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی با رویکرد ایجاد شادابی و نشاط اجتماعی ویژه کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها و  برنامه‌ریزی برای آگاهی بخشی و پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی و آموزش استفاده صحیح از ظرفیت‌های آن در جهت نوآوری سخن گفت و از تلاش در جهت هدایت و حمایت از برنامه‌های کارآفرینی در مراکز و ایجاد روحیه خودباوری و خوش‌بینی و امید خبر داد.

معاون فرهنگی و اجرایی استان در بخش پایانی صحبت‌های خود از گسترش دامنه فعالیت‌ها و خدمات کانون در شهرستان‌ها و مناطق حاشیه شهری با مشارکت سایر دستگاه‌ها و نهادها، برنامه‌ریزی جهت جلب توجه جامعه و عموم مردم به حقوق کودکان به خصوص در عرصه پرورش، تربیت و آموزش در زمان شیوع بیماری کرونا و پسا کرونا و  حمایت و هدایت نوجوانان در انجمن‌ها و ایجاد فرصت‌های تازه برای خلق و ظهور ایده‌های نو توسط آنان سخن گفت.

شایان ذکر است در ادامه این وبینار یک روزه کارشناسان واحدهای فرهنگی، هنری، ادبی، آموزش و پژوهش، روابط عمومی و نماینده انجمن قصه‌گویی ضمن ارایه برنامه‌های خود به سئوالات مربیان پاسخ دادند.

منبع خبر : پایگاه خبری کانون نیوز

منبع خبر «» است و پایگاه خبری ماخ در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 5673 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  300023496692  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری ماخ مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تأیید توسط پایگاه خبری تحلیلی ماخ در وب‌سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید، در غیر این‌صورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید